V torek zjutraj smo se z železniške postaje Itzehoe z vlakom odpravili v Hamburg. Tam smo presedli na mestni avtobus, ki nas je pripeljal do Kesselhaus-a oz. informativne točke v pristanišču Hamburg, kjer nam je s pomočjo makete pristanišča vodič opisal zgodovino vseh pristanov v Hamburgu.
Zatem smo se odpravili pogledat sámo pristanišče. Hafencity oz. pristaniški del mesta je bil zgrajen, da bi se več ljudi naselilo v Hamburgu, saj so v starem delu mesta po drugi svetovni vojni zgradili veliko cest. To je povzročilo hrup, zaradi katerega tam živi le približno 14000 od 2 milijonov prebivalcev Hamburga. V pristaniškem delu mesta ni toliko prometa in je zato zelo privlačen za bivanje. Tudi cene stanovanj niso previsoke, saj so v preteklosti postavili zakon, da mora biti tretjina stanovanj ugodna za povprečnega prebivalca.
Prek pristanov smo prišli do poslovne zgradbe podjetja Unilever. Posebnost te stavbe je dvojna fasada. Notranja plast je steklena, zunanjo pa sestavlja umetna snov, ki ustavlja veter in skrbi za izolacijo, zaradi katere v hladnem delu leta stavbe ni treba ogrevati. Poleti namesto klime odprejo streho in tako objekt hladijo. Prav tako zbirajo deževnico, ki jo porabijo za splakovanje. Tako Hamburg v luči podnebnih sprememb občutno prispeva k trajnosti in skrbi za okolje, ker zmanjšuje porabo električne energije.
Potem smo se peš odpravili do filharmonije, ki jo okrog in okrog obdaja balkon, po katerem smo se lahko tudi sprehodili. V notranjosti mestne filharmonije se nahajajo tudi edine ukrivljene tekoče stopnice na svetu. Dan smo zaključili z vožnjo z ladjico po reki Labi in po želji tudi z večernimi nakupi.